Kompleks hotelowo-apartamentowy

Projekt zabudowy hotelowo-apartamentowej w Rogowie
SHELLTER HOTEL & APARTMENTS

Shellter,
TLC INWEST Sp. z o.o. Sp.k.

Rogowo

2017

Projekt koncepcyjny
Projekt budowlany
Projekt wykonawczy

7,8 ha

w trakcie realizacji

ZESPÓŁ
arch. Tomasz Głębowski
arch. Maja Kwiatek-Głębowska
arch. Katarzyna Ślusarczyk-Skomiał
arch. Adrian Wrzesień
inż. arch. Emilian NagielSHELLTER HOTEL & APARTMENTS
PROJEKT ZABUDOWY HOTELOWO-APARTAMENTOWEJ W ROGOWIE

Kompleks „Shellter Hotel & Apartments” składa się z 15 obiektów apartamentowych oraz hotelu o czterogwiazdkowym standardzie, mieszczącego ok. 230 pokoi. Wszystkie budynki zostały wkomponowane w nadmorską zieleń pomiędzy morzem, a jeziorem w miejscowości Rogowo (k. Kołobrzegu).
Ideą projektu jest odnalezienie idealnej proporcji pomiędzy naturą a architekturą. Misją „Shellter Hotel & Apartments” jest zachęcenie do zwolnienia tempa życia, zatrzymania się, pozwolenia sobie na chwilę swobody i wypoczynku w przyjaznej człowiekowi naturze. Architektura kompleksu czerpie z otaczającej przyrody, zachowując unikatowy charakter miejsca i jego wszystkie walory.

„Projektując kompleks „Shellter Hotel & Apartments” w Rogowie, od samego początku największy nacisk kładliśmy na zachowanie naturalnego piękna tego miejsca. Dzięki temu powstała unikatowa architektura apartamentowo-willowa o najwyższym standardzie” - zaznacza architekt Tomasz Głębowski z pracowni „Głębowski Studio”.
Inwestycja zlokalizowana jest na dużym zalesionym terenie położonym między brzegiem morza, a jeziorem. Wszystkie obiekty są wpisane w istniejące ukształtowanie terenu i rozmieszczone w sposób zapewniający jak największą prywatność i komfort ich mieszkańcom.
„Budynki stanowią proste formy, wykonane są z wysokiej klasy materiałów, a ich kolorystyka i wykończenia nawiązują do elementów otoczenia, takich jak sosny, trawy, wydmy. Architekturę obiektów tworzą przenikające się płaszczyzny zapewniające jednocześnie funkcjonalne tarasy. Poprzez duże przeszklenia zieleń niemalże wchodzi do przestronnych wnętrz apartamentów, zdaje się być na wyciągnięcie ręki - wszystko po to, by wypoczywający mogli cały czas obcować z naturą” - opowiada architekt Maja Kwiatek-Głębowska z pracowni „Głębowski Studio”.

Cały kompleks zapewnia bardzo szeroki zakres usług - na terenie znajdują się apartamenty, hotel z zewnętrznym i wewnętrznym basenem oraz strefą spa & wellness, kawiarnie i restauracje. Dodatkowym atutem rekreacyjnym są zaprojektowane ścieżki spacerowe oraz bulwar wzdłuż wydm.
„Połączenie architektury wysokiej klasy z miejscem o niezwykłych walorach przyrodniczych pozwoliło na stworzenie wyjątkowej i niepowtarzalnej na polskim wybrzeżu inwestycji” - podkreśla architekt Tomasz Głębowski z pracowni „Głębowski Studio”.

Powstanie inwestycji „Shellter Hotel & Apartments” w Rogowie to przede wszystkim zasługa ambitnego inwestora - spółki TLC Inwest, która do realizacji inwestycji powołała spółkę celową Shellter, TLC Inwest sp. z o.o. sp.k..  Spółkę TLC INWEST cechuje rzetelność, solidność wykonania, dbałość o szczegóły i troska to, by realizowane obiekty harmonizowały z otoczeniem oraz cieszyły komfortem ich użytkowników. 
 

Z radością informujemy, iż nasz projekt SHELLTER HOTEL & APARTMENTS otrzymał nagrodę w prestiżowym, międzynarodowym konkursie designu A’DESIGN AWARD & COMEPTITION:
Bronze A’Design Award Winner in Architecture, Building and Structure Design Category, 2018-2019
 
A'Design Award to największe na świecie, najbardziej prestiżowe i wpływowe wyróżnienie w dziedzinie projektowania. W skład jury konkursu wchodzą wybitni fachowcy designu i architektury z całego świata. Ceremonia wręczania statuetek zwycięzcom odbywa się we Włoszech, w Como i jest szeroko komentowana w branżowych mediach Europy i świata.

Jest to bardzo duże wyróżnienie, gdyż z pośród kilku tysięcy projektów, projekt Shellter uzyskał nie tylko nagrodę ale również tytuł Bronze A’Design Award Winner!
 

Niezwykle miło nam poinformować, iż kompleks Shellter otrzymał prestiżowy tutuł INWESTYCJA ROKU 2018!
Serdecznie zapraszamy na film prezentujący inwestycję Shellter Hotel & Apartments.
autor filmu - Robert Szaban

Zachęcamy równiez do odwiedzenia strony Shellter Hotel & Apartments!​